Producenci

4nano Snow Xtreme 25ml

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 199,00 zł 199.00
ilość szt.
Zyskujesz 19 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: 4NANO
Kod produktu: 0242-41244
Pin It

Opis

4nano Snow Xtreme to powłoka ceramiczna przygotowana specjalnie do zabezpieczenia samochodu na sezon zimowy. Dzięki swojej grubości (ok. 1 mikrona przy pojedynczej aplikacji) zapewnia ona szczególną ochronę przed wszystkimi szkodliwymi czynnikami zimowymi takimi jak sól, chemia drogowa, promieniowanie UV etc. Powłoka idealnie nadaję się dla wszystkich entuzjastów wosków, gdyż może być stosowana jako podkład zabezpieczający i podbijający szklistość. Można na nią nakładać swój ulubiony wosk, jednocześnie będąc zawsze przygotowanym do zimy. Nieodświeżana utrzymuję się na lakierze do 12 miesięcy. Zaawansowana nanotechnologia użyta w jej produkcji znacząco ułatwia mycie samochodu, zmniejsza przywieranie brudu, a także chroni przed drobnymi ryskami powstającymi w procesie mycia.

 

Instrukcja stosowania:

Aplikacja powłoki jest niezwykle prosta i przyjemna, niemniej jednak cały proces należy przeprowadzać w odpowiednich warunkach temperatury i wilgotności powietrza. Ważna jest również dobra wentylacja pomieszczenia, w którym przeprowadzamy aplikację. Lakier powinien być bardzo skrupulatnie przygotowany i oczyszczony za pomocą dedykowanego środka 4nano Scrub.

TEMPERATURA: Od +180 do +35°C. Aplikacja w niższych temperaturach może powodować wydłużenie procesu wiązania nawet do kilkunastu godzin na każdą warstwę, zaś aplikacja w temperaturach zbyt wysokich będzie powodować zbyt szybkie zasychanie powłoki, a tym samym zwiększenie ryzyka powstawania smug i mazów, które będą uciążliwe i bardzo trudne do usunięcia.

WILGOTNOŚĆ POWIETRZA: Przedział pomiędzy 50% a 70%. Zbyt niska wilgotność powietrza może powodować zaburzenia wiązania lub nawet doprowadzić do całkowitego jego braku, zaś zbyt wysoka wilgotność może powodować niewidoczne skupianie się cząstek wody na zabezpieczanej powierzchni i tym samym zaburzać poprawne wiązanie i budowanie odpowiedniej grubości warstw powłoki.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI: Niezależnie od tego czy lakier, na który zamierzamy aplikować powłokę był poddany korekcie czy też nie, powierzchnię należy odpowiednio przygotować. Dobrze przygotowany lakier będzie wolny od smoły, luźnego brudu, olejków z past, suchy oraz kompletnie wyjałowiony z innych zabezpieczeń typu woski czy zabezpieczenia fabryczne. Dobrze przygotowana powierzchnia powinna powoli zrzucać wodę taflą. Jakiekolwiek perlenie się wody na lakierze jest niedopuszczalne. Dlatego też ostateczne mycie powierzchni przed zabezpieczeniem musi odbyć się przy pomocy środka 4nano Scrub (Alkaline lub Neutral w zależności od okoliczności). Instrukcja stosowania 4nano Scrub znajduje się na jego etykiecie. WAŻNE: Lakier po ostatecznym oczyszczeniu i osuszeniu musi nabrać temperatury, w której będzie aplikowana powłoka (czyli przedział od +18 do +35°C). Nieodpowiednie przygotowanie powierzchni może mocno skrócić działanie powłoki i osłabić jej właściwości, a w skrajnych przypadkach nawet całkowicie uniemożliwić jej związanie.

BUDOWANIE POWŁOKI: Kiedy spełnione zostaną powyższe warunki można przystąpić do budowania powłoki na lakierze. Przed przystąpieniem do aplikacji butelkę należy energicznie wstrząsnąć. Powłokę 4nano Snow Xtreme aplikujemy w minimum jednej warstwie z minimum 2 godzinną przerwą przed opcjonalną aplikacją 4nano Energizer Ceramic.

APLIKACJA 4NANO SNOW XTREME: Pracujemy na powierzchni nie większej niż 50 x 50 cm wizualnie wyznaczając sobie fragment, na który będziemy aplikować powłokę. Na dołączony do zestawu aplikator nanieść kilka kropel powłoki 4nano Snow Xtreme (pierwsze zwilżenie może wymagać nieco więcej produktu) i sprawnym ruchem rozprowadzić produkt po wizualnie wyznaczonym fragmencie tak jakbyśmy chcieli napisać na nim literę S lub jej wielokrotność. Ten krok mocno ogranicza zużycie powłoki. Następnie pokrywamy (rozciągamy nałożone "S") cały ten fragment mokra, cienką i szczelną warstwą powłoki (nie dodając już powłoki na aplikator). Z pomocą dobrego oświetlenia obserwujemy kiedy powłoka zacznie mienić się w kolory tęczy, co oznacza odpowiedni moment aby zacząć usuwanie nadmiaru powłoki (nie należy czekać dłużej niż 90 sekund). Przy użyciu pierwszej szmatki lekko zbieramy nadmiar produktu wciąż pozostawiając niedoskonałości na powierzchni. Nie należy próbować usunąć całego nadmiaru produktu za pomocą jednej szmatki. Następnie drugą szmatką zbieramy większość nadmiaru produktu. Trzecią szmatką polerujemy powierzchnię do ideału, tak aby nie pozostały żadne smugi i mazy. Należy upewnić się, że wszystkie niedoskonałości (zarówno na elementach sąsiadujących) zostały dokładnie usunięte gdyż po 24 godzinach będzie je można usunąć tylko i wyłącznie poprzez polerowanie.

OPCJONALNA APLIKACJA 4NANO: 4nano Snow Xtreme może być uzupełnione powłoką 4nano Energizer Ceramic. Aplikację należy rozpocząć po minimum 2 godzinach od zakończenia aplikacji powłoki 4nano Snow Xtreme. Zwilżyć nową, czystą i delikatną szmatkę z mikrofibry wodą destylowaną, nanieść niewielką ilość produktu na lakier (4-5 "strzałów" na około 50 x 50cm), po czym niezwłocznie rozprowadzić produkt po zabezpieczanym lakierze i polerować do uzyskania idealnej powierzchni (można wspomagać się drugą suchą szmatką). Produkt nie jest dołączony do zestawu.

Tak zaaplikowaną powłokę zostawić do związania na minimum 2 godziny. W miarę możliwości zalecamy pozostawienie auta w garażu na kolejne 12 godzin w celu zapewnienia jak najlepszych warunków wiązania. Pełne wiązanie powłoki ceramicznej następuje po 14 dniach (w zależności od panujących czynników atmosferycznych) i w tym czasie NIE należy myć, płukać ani nawet przecierać samochodu. Oczywiście samochód można normalnie użytkować.

UWAGA! Powłoka przez pewien czas od aplikacji będzie bardzo ładnie perlić wodę i kropelkować, jednak efekt ten będzie stopniowo zanikał co jest zamierzone. Perlenie się wody NIE ma jakiegokolwiek wpływu na pozostałe właściwości powłoki czyli ograniczone przywieranie brudu, łatwiejsze mycie i ochrona przed oksydacją. Jeśli dla Klienta ważny jest jednak aspekt wizualny perlenia się wody należy pielęgnować powłokę co 2-3 mycia przy pomocy 4nano Shampoo lub raz na ok. 3-6 miesięcy ponownie pokryć warstwą hydrofobową 4nano Energizer Ceramic. Powłokę można również regularnie pielęgnować za pomocą 4nano Energizer lub Spray and Wipe. Przed użyciem przetestować produkt w mało widocznym miejscu. Nie nakładać na rozgrzane powierzchnie. Nie aplikować w pełnym słońcu.

Opinie o produkcie (0)

Nowości
FRESSO Paradise spark zawieszka
FRESSO Paradise spark zawieszka
19,99 zł
szt.
FRESSO Paradise spark 50ml
FRESSO Paradise spark 50ml
34,99 zł
szt.
FRESSO Pure Passion  Zawieszka
FRESSO Pure Passion Zawieszka
19,99 zł
szt.
FRESSO Pure Passion  50ml
FRESSO Pure Passion 50ml
34,99 zł
szt.
California Scents Malibu melon 42g
California Scents Malibu melon 42g
15,00 zł
szt.
California Scents Newport New Car  42g
California Scents Newport New Car 42g
15,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl